GMC Bulgaria

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules Beta: Онлайн Чат
Общ Проект, Със Всички
Общ Проект
За и против общия проект
За [ 13 ] ** [52.00%]
Против [ 8 ] ** [32.00%]
Не ме бърка [ 4 ] ** [16.00%]
Общо гласове: 25
Гостите не могат да гласуват 
g-man
коментар 13:13:58, 17-May-2010, Monday
Коментар #1


Потребител
**

Група: Потребител
Коментари: 73
Регистриран: 14.02.08
Град: Svishtov
Потребител № 860



искате ли някога цялата Българска Комуна да направим общ проект и да го пуснем в официалната комуна да покажем какво можем ние в БГ? clap.gif


--------------------
Projects
Web
freefile.net46.net
Design by:
gep_150
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3 страници V  < 1 2 3 >  
Start new topic
Отговори (20 - 39)
baner4ooo
коментар 18:20:39, 27-May-2010, Thursday
Коментар #21


Не се знае какво иска
***

Група: Потребител
Коментари: 197
Регистриран: 04.02.09
Потребител № 1406



Човек ако ще се прави нещо сериозно, в екип. Трябва да се обмисли сериозно... и то не за една вечер. Според мен трябва да се направи така че всеки от екипа да си има някаква добра работа. Сещаш се... един да прави графиката, друг да уреди кодинга, трети да подбере звуците и музиката, четвърти да е сценарист (нали трябва да има някакъв смислен сюжет) и пети да сглоби всичко това в едно. Но за някое от тези 5 неща няма никои да се навие, например кои ще иска да е сценарист. Всеки би си казал...-Кво ще се занимавам да пиша 10 страници. Да не съм луд. И от там идват проблемите.
Поне аз така виждам нещата smile.gif . Иначе като идея е много добро. Но няма да има навитаци.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bloodcount
коментар 18:31:19, 27-May-2010, Thursday
Коментар #22


Новодошъл
*

Група: Потребител
Коментари: 29
Регистриран: 17.04.10
Потребител № 1572



Правил съм много групови проекти (но за карти на warcraft III) и съм стигнал до извода, че абсолютно всеки трябва да може по две неща. Например ако аз рисувам графиката и съм отвлечен от психясали еноти-мутанти, то някой друг от отбора трябва да ме замести, за да не се паузира проекта.


Като цяло, ще лъжа ако учаквам да се получи нещо(защото дори самият аз в момента работя по 1 проект който е почти завършен), но все пак нищо няма да ни се сбърка ако се опитаме нали ? Идеята за БГ проект ми харесва. Нищо не ни пречи да опитаме.


Навитаци ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baner4ooo
коментар 18:46:36, 27-May-2010, Thursday
Коментар #23


Не се знае какво иска
***

Група: Потребител
Коментари: 197
Регистриран: 04.02.09
Потребител № 1406



То е така брат... но трябва да има навити и като се каже че ще се прави нещо, то наистина да се направи. А не някои да се откаже точно когато развитието на проекта е в разгара си и е стигнал до статус 50%. Тугава става кофти.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hella_from_Hell
коментар 22:44:12, 27-May-2010, Thursday
Коментар #24


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 782
Регистриран: 31.12.07
Град: Шумен
Потребител № 824



Цитат(baner4ooo @ 19:20:39, 27-May-2010, Thursday) *
Човек ако ще се прави нещо сериозно, в екип. Трябва да се обмисли сериозно... и то не за една вечер. Според мен трябва да се направи така че всеки от екипа да си има някаква добра работа. Сещаш се... един да прави графиката, друг да уреди кодинга, трети да подбере звуците и музиката, четвърти да е сценарист (нали трябва да има някакъв смислен сюжет) и пети да сглоби всичко това в едно. Но за някое от тези 5 неща няма никои да се навие, например кои ще иска да е сценарист. Всеки би си казал...-Кво ще се занимавам да пиша 10 страници. Да не съм луд. И от там идват проблемите.
Поне аз така виждам нещата smile.gif . Иначе като идея е много добро. Но няма да има навитаци.

Ех, че си ми смешен с тоя коментар. Историята я дай на мен, а вие се трепете да пишете кодове и првите графика.
Сценарият е най-лесното от всички изброени тук. На бас се хващам, че ще се изпоизтрепете кой да свърши най-лесната работа, а тея дето ги чака най-много работа ще им писне или ще се отнесат несериозно и целия ви проект заминава на кино. Един да се запъне някъде да не свърши нещо на време всички са в кюпа.


--------------------
Download my games (click an image for more information and downloading):

website: rbglifestyle.hit.bg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Imper4yy
коментар 23:28:17, 27-May-2010, Thursday
Коментар #25


Потребител
**

Група: Потребител
Коментари: 70
Регистриран: 05.11.09
Потребител № 1513



аз съм ЗА ,защото и ние българите трябва да покажем на какво сме способни boxing.gif . Някои от нас са начинаещи , други - напреднали .Писна ми от коментари като : " Начинаещите ще мацат , а напредналите ще поправят намацаното ... " Според мен щом има напреднали би трябвало да помагат на начинаещите : да ги учат на нови неща,да им кажат кое как става ,а не начинаещите да се съберат в една група и да правят една игра , а напредналите друга група ..... Ако се съберем от целия форум и начинаещи ,и напреднали дори и експерти ще направим нещо толкова уникално , толкова зарибяващо и толкова интересно , че България ще стане прочута....
Въпреки ,че съм ЛАМЕР това няма да ме спре да помогна smile.gif Видях ,че доста са ЗА и нека вече да свормираме този екип bye.gif Всеки който е ЗА нека да напише неговия скайп като поства , ако не вие аз ще направя един общ чат и ще се разберем кой ще е дизайнер,сценарист,музикант,програмист и кой ще ги сглоби yes.gif Skype : soulmaster189


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baner4ooo
коментар 12:44:38, 28-May-2010, Friday
Коментар #26


Не се знае какво иска
***

Група: Потребител
Коментари: 197
Регистриран: 04.02.09
Потребител № 1406



Точно пък ти Хела си за сценария. Земи да ми напишеш цяла книга и после... ай на ви... изпълнете всичко по книгата...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
яверт
коментар 12:59:37, 28-May-2010, Friday
Коментар #27


Засмян тъпоъгълник :D
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 1790
Регистриран: 21.07.08
Град: Това е място, населено с много хора. FPS: 60
Потребител № 1116



Ми добре, почвайте. Аз също ще се присъединя, ама когато приключа няколкото игри, които разработвам biggrin.gif Иначе можете да ме търсите за помощ.


--------------------
Цитат
Пешо:
4:53:46
Я недейти са карайти тука че да ни ва зашливйъ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Namelesshero
коментар 13:21:22, 28-May-2010, Friday
Коментар #28


Редовен потребител
***

Група: Потребител
Коментари: 242
Регистриран: 25.11.08
Град: Монтана
Потребител № 1377



ОК ай и аз да кажа каквото мисля...

Принципно, подобен проект е много труден, поради разнообразието на мнения(простичко казано - едни искат едно, други - друго). Поради тази причина бих казал че се обезкуражавам. Но все пак подобен проект може да принесе за развитието на новите(или "нуубовете","ламерите" и както там ги наричате) като по-опитните ги наставляват. Естествено е че по-опитните ще програмират по-голямата част от проекта. Идва въпросът... искат ли? Досега от мненията само новаците искат да се започне такъв проект, а опитните стари 'кучета' се отдръпват. Лично мен не ми е проблем да помагам за подобен проект, но ако никой не се събере, ше си останат само новаците да го мъчат. Наздраве за добрата идея ;)


--------------------
Current project: Time Loss ~25%(95% programming, 8% level design, 7% story, 5% sound)

Трета демо версия тук:ЦъК


Background work: Farmer John's Second Farm Empire... 60%
Next demo version coming up on 75%(v. 0.75)...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Imper4yy
коментар 16:54:37, 28-May-2010, Friday
Коментар #29


Потребител
**

Група: Потребител
Коментари: 70
Регистриран: 05.11.09
Потребител № 1513



Цитат(яверт @ 13:59:37, 28-May-2010, Friday) *
Ми добре, почвайте. Аз също ще се присъединя, ама когато приключа няколкото игри, които разработвам biggrin.gif Иначе можете да ме търсите за помощ.

Скайп ? и все пак благодаря ти че и ти ще помагаш clap.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
яверт
коментар 15:41:31, 11-July-2010, Sunday
Коментар #30


Засмян тъпоъгълник :D
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 1790
Регистриран: 21.07.08
Град: Това е място, населено с много хора. FPS: 60
Потребител № 1116



Пише го в профила ми.

едит - сетих се как хем никой да не обърква ничий код, хем играта да е обща. Просто всеки желаещ ще направи свое ниво(стая) със свои обекти, а после всички нива ще ги свържем в една история. Няма нужда всички части на играта да са от един вид(платформка, с изглед отгоре, т.н.), даже ще има разнообразие ако са от повече. Отделно който иска може да прави графика или музика. Накрая просто ще се съединят всички гм6/гмк и играта е готова.


--------------------
Цитат
Пешо:
4:53:46
Я недейти са карайти тука че да ни ва зашливйъ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hella_from_Hell
коментар 16:51:50, 11-July-2010, Sunday
Коментар #31


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 782
Регистриран: 31.12.07
Град: Шумен
Потребител № 824



Хубаво... сега остава и да се намерят хора да го направят.
Ама някой трабва да измисли какво ще се съдърж в общия проект и кой какво може да направи.


--------------------
Download my games (click an image for more information and downloading):

website: rbglifestyle.hit.bg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
яверт
коментар 17:30:15, 12-July-2010, Monday
Коментар #32


Засмян тъпоъгълник :D
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 1790
Регистриран: 21.07.08
Град: Това е място, населено с много хора. FPS: 60
Потребител № 1116



Трудно ще се намерят, при положение, че повечето посещават сайта веднъж седмично.
Понеже едва ли много хора биха се съгласили да правят проект от началото, а искат да има общ проект, им предлагам следното:
да си намерят някоя стара игра, която не се превърта задълго, и да я закърпят от бъговете.
Но като гледам май всички са се отказали...


--------------------
Цитат
Пешо:
4:53:46
Я недейти са карайти тука че да ни ва зашливйъ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Гост_Kai_*
коментар 00:34:56, 14-July-2010, Wednesday
Коментар #33





Гост






Изглежда прекалено комплексно да се направи всичко...
Аз нямам идея как ще стане правенето на една игра от 5 - 6, че и повече хора...
Ще се препредава проекта ли, или?!?
Не мога да се сетя
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Пешо
коментар 00:57:33, 14-July-2010, Wednesday
Коментар #34


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 661
Регистриран: 08.07.05
Град: Бургас
Потребител № 44



Както казах аз няма да участвам.
За останалите:

Първо си замислете играта,
Хела, мн си ми смешен с мнетието ти че сценарий се пише лесно...

Сценария, това е най трудната част от проекта.

Ако ще правите нещо
първо замислете каква игра ще е
Трето,
нубовете по добре да не барат изобщо game maker, а само да гледат и да правят стаи.

Кода ще се пише от тези от вас, които могат наистина да програмират.
Масата от вас не може да програмира. истина.

Забравете за нета. взимайте фотошопите, програмите за 3д моделиране и рендеринг,
и започвайте да си правите графиките сами.

Подмятайте FL Studio-то и правете музиката сами...

като ще правиме нещо, няма да бараме нищо чужда. Ние щ си направим всичко
позволява се ползване само на звукови ефекти които са без лиценз. Или поне четете лицензите ако ще взимате нещо.

Като го измислим, можем да се хванем на работа, е да го направим
Жалко, но така бързо ще разберете защо Game Maker е тромава за сериозно големи проекти...

А и добавка: Всеки да се хване с нещо конкретно, например, единия да прави графиките по идеи, другия да композира музики и звуци, и
някой от вас да се сложи за сценарист и режисьор на проекта, той да диктува това което ще се прави.
Защото така се прави с големи проекти...

И най много 3-ма да прогамират
за предпочитане е САМО ЕДИН да програмира!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MissPinkie
коментар 01:07:22, 14-July-2010, Wednesday
Коментар #35


Мълчаливко
Икона на група

Група: Изгонен
Коментари: 0
Регистриран: 14.07.10
Потребител № 1597



Това с общия проект е добра идея вече съм го виждал реализиран и то много пъти в един друг форум там просто постват гмк файлва като добавят build numbers... примерно един човек добавя някаква функция и другите решават дали е хубава или не... примерно еди кои си е измислил някаква гад за играта и я добавя и играта става + 0.0.1 примерно щото като се започне проекта се започва писането на енджина на самата игра... и се започва от 0.1 като в последствие в зависимост от промените примерно ако са малки промените се добавя +0.0.1 и проекта става 0.1.1 но ако е голяма примерно добавят се всички графики на играча или примерно се добавят много неща наведъж се добавя 0.1 и проекта става 0.2.1 и така се предавa сорс кода на играта и така всеки може да види какво другия е добавил и тн smile.gif така всеки помага с каквото може някои са добри в графиката други в левел дизайна други в писането на музика... то така се прави игра smile.gif да не мислите че всички игри се правят от един човек... не правят се от екип smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
яверт
коментар 11:07:37, 14-July-2010, Wednesday
Коментар #36


Засмян тъпоъгълник :D
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 1790
Регистриран: 21.07.08
Град: Това е място, населено с много хора. FPS: 60
Потребител № 1116



Точно така, съберете се, направете нещо, че много ми се играе нещо свястно напоследък. Аз ще се захвана със сценария, понеже е най-труден. biggrin.gif Лесното остава за вас.


--------------------
Цитат
Пешо:
4:53:46
Я недейти са карайти тука че да ни ва зашливйъ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hella_from_Hell
коментар 11:35:29, 14-July-2010, Wednesday
Коментар #37


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 782
Регистриран: 31.12.07
Град: Шумен
Потребител № 824



Мдам, сценарият е толкова труден, че чак вече имам идея за него.
Ако някой изобщо реши да се хванем с тоя проект, можем да направим така:
Както яверт каза всеки да направи по една игра с една стая. Историята може да е следната: Някакво хлапе което някак си е попаднало вътре в копютъра/телевизионна игра и трябва да премине през всички игри за да се измъкне от там. Да, знам че е клише ама поне се връзва с това което всеки един може да направи. И примерно всеки ще направи определен жанр простичка игра (само да не се получи така, че накрая всички са направили клонинги на breakout wacko.gif )
Нещо ткова в общи линии... някой ако има нещо друго на ум да казва.


--------------------
Download my games (click an image for more information and downloading):

website: rbglifestyle.hit.bg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
яверт
коментар 13:04:38, 14-July-2010, Wednesday
Коментар #38


Засмян тъпоъгълник :D
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 1790
Регистриран: 21.07.08
Град: Това е място, населено с много хора. FPS: 60
Потребител № 1116



Според мен ще е по-добре първо да се направят стаите и чак тогава да се навържат в история. Абстрактни игри като брейкаут или тетрис са по-голямо предизвикателство за сюжет, но не е нещо невъзможно.
Това, което каза Пешо, също е добра идея.
MissPinkie, няма да е зле да разкажеш повече за този проект.


--------------------
Цитат
Пешо:
4:53:46
Я недейти са карайти тука че да ни ва зашливйъ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hella_from_Hell
коментар 15:39:21, 14-July-2010, Wednesday
Коментар #39


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 782
Регистриран: 31.12.07
Град: Шумен
Потребител № 824



Абе аз давам идеи... не е казано, че ще са толкова елементарни като breakout... онова другото ми се вижда по-сложен вариант и едва ли някой ще вдене как да си направи нещата така че да паснат с другите, а и освен това ще трябва някой сериозно да се захване да със самия енжийн на цялоснта игра при това положение.


--------------------
Download my games (click an image for more information and downloading):

website: rbglifestyle.hit.bg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Гост_Kai_*
коментар 17:06:15, 14-July-2010, Wednesday
Коментар #40





Гост






Аз предлагам да направим игра тип "Mind F**ker"
Като Braid например...
http://www.youtube.com/watch?v=9OCMhmNH1ao - World 1 - Phaaaah...
http://www.youtube.com/watch?v=y2Nvsaq2Y1M - World 6 GOD DAMMIT!

Аз лично зацепих на World 3...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 страници V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 23:52:32, 18.05.24