GMC Bulgaria

Здравейте ( Вход | Регистрация )

2 страници V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Monstrosity (beta), RPG
psycho666
коментар 22:05:28, 10-January-2012, Tuesday
Коментар #1


Новодошъл
*

Група: Потребител
Коментари: 22
Регистриран: 29.12.11
Град: Враца
Потребител № 1702



Привет на всички...
От известно време се занимавам с това чудо на техниката - Game Maker...
И го докарах до бета версия...
Който има няколко часа свободни може да хвърли едно око... Коментарите ще са добре дошли smile.gif
http://sandbox.yoyogames.com/games/191067-monstrosity


--------------------
Monstrocity (beta) Поиграйте, коментирайте, 80% от функционалността е готова. Останалото ще се появи на по-късне етап. Съобщавайте за бъгове за да ги отстранявам. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hella_from_Hell
коментар 22:50:30, 10-January-2012, Tuesday
Коментар #2


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 782
Регистриран: 31.12.07
Град: Шумен
Потребител № 824



За в момента като гледам мяма какво толкова да се играе много понеже всичко и го прави автоматично.
Имаш много още неща да добавяш и много бъгое за оправяне. В момента по скоро изглежда като alpha версия от колкото beta.

Ще спомена няколко.
-Движението на героя е бъгаво
-като започнеш нова игра противниците които си убил ги няма (което ще рече, просто продължаваш до където си стигнал)
-енергията на геоя се бъгва на половина когато влезеш в битка а понякога дори става по-малка от 0 и HP барът тръгва на обратно.
Също ми даде тази грешка когато започнах да атакувам противник от west:

ERROR in
action number 1
of Step Event
for object obj_wf_ctrl:

Error in expression:obj_hero.x
position 10: Unknown variable x

Ще е добре да премахнеш опията да се излиза незабавно с esc (това може да се направи от global game settings->other) или поне да го направиш да те пита преди да те изважда от игра.

Успех с играта.


--------------------
Download my games (click an image for more information and downloading):

website: rbglifestyle.hit.bg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P.A.S._BG
коментар 23:07:54, 10-January-2012, Tuesday
Коментар #3


Потребител
**

Група: Потребител
Коментари: 88
Регистриран: 29.05.08
Град: Montana
Потребител № 1014



Абе наистина е много незгодно за играене ,а немам търпение и нерви да разучавам всичко! Поне си направил "I" за Inventory като всека известна игра свързана със събиране на предмети и не ми беше трудно да го намера. Тва ми казва да говора със хората като натисна SPACE, НО САМО ИНФО МИ ДАВА!!! Е как да търгувам с търговеца в градът, като space ми показва само инфо? Натискам Escape бутона за да излеза от инвентара и тва ми излиза от играта .... Не ща да си троша компа от нерви, та се отказах! Играта е много "Злобна" към нови играчи. Движението има 3 вида проблема при мене ...
1: Къвто и да е бутон да държиш, тоя си оди дека си ще.
2: Като проблем 1, но даже и спами звуците за ходене и почва да звучи гадно!
3: Случва се некой път тоя да ходи на десно а да е обърнат нагоре със стояща анимация.
Чудно ми е тия гадни проблеми как не си ги забелезал.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
psycho666
коментар 00:06:28, 11-January-2012, Wednesday
Коментар #4


Новодошъл
*

Група: Потребител
Коментари: 22
Регистриран: 29.12.11
Град: Враца
Потребител № 1702



Ами за гадините си пише в началото - на изток са леките, на запад трудните...

енергията на геоя се бъгва на половина когато влезеш в битка а понякога дори става по-малка от 0 и HP барът тръгва на обратно.
хм... това трябваше да не го прави... поне при мен (и още 2-ма тестери) енергията няма проблем с нея... За НР бара, намери клерика да те излекува. Като екипираш итемите те ти повишават макс НР, а досегашното моментно си ти остава пак моментно НР...
За новата игра - да... просто нулирам променливите, ама споун системата си държи от старите убийства...
ERROR in
action number 1
of Step Event
for object obj_wf_ctrl:

Error in expression:obj_hero.x
position 10: Unknown variable x
А тоя ерор код го опражих, и при мен го няма, но не знам защо при теб и при още един от тестерите ми се появява...

За проблема с ходенето - на връта си стъпих, не мога да разбера от къде идва... И навсякаде преди да мръдне спирам звуци и сменям спрайтове, и накрая пак бъгаво...

Мерси все пак за отделеното време...

PS: Fix-нах ерора, вече не трябва да се появява.... stupid persistent...


--------------------
Monstrocity (beta) Поиграйте, коментирайте, 80% от функционалността е готова. Останалото ще се появи на по-късне етап. Съобщавайте за бъгове за да ги отстранявам. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hella_from_Hell
коментар 02:02:36, 11-January-2012, Wednesday
Коментар #5


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 782
Регистриран: 31.12.07
Град: Шумен
Потребител № 824



Не знам кои са ти тестери но този бъг с HP-то е първият който открих с в ключването на играта и става всеки път щом събереш и екипираш всички брони и оръжия които са отначало (може би само едно от тях предизвиква това, но нямах време да тествам всяко едно по отделно) и започнеш да се биеш със зелена ябълка примерно.


--------------------
Download my games (click an image for more information and downloading):

website: rbglifestyle.hit.bg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
psycho666
коментар 11:18:56, 11-January-2012, Wednesday
Коментар #6


Новодошъл
*

Група: Потребител
Коментари: 22
Регистриран: 29.12.11
Град: Враца
Потребител № 1702



Цитат(Hella_from_Hell @ 02:02:36, 11-January-2012, Wednesday) *
Не знам кои са ти тестери но този бъг с HP-то е първият който открих с в ключването на играта и става всеки път щом събереш и екипираш всички брони и оръжия които са отначало (може би само едно от тях предизвиква това, но нямах време да тествам всяко едно по отделно) и започнеш да се биеш със зелена ябълка примерно.


Ако е това, което си мисля:
като почнеш играта имах макс хелт 20 и моментен хелт 20. Като екипираш армора и щита имаш макс хелт 45, но моментния хелт остава 20. И на екрана все едно кръвта ти е паднала на половина. Нормално да не пълня героя с екипирането, щото тогава ще съм на 1 кръв, ще сменя щита примерно и ще се напълня. Щита и армора променят само максималната кръв...

Между другото пооправих бъга със звука и с ходенето. Мисля че сега ще е по-добре...


--------------------
Monstrocity (beta) Поиграйте, коментирайте, 80% от функционалността е готова. Останалото ще се появи на по-късне етап. Съобщавайте за бъгове за да ги отстранявам. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
яверт
коментар 13:53:16, 11-January-2012, Wednesday
Коментар #7


Засмян тъпоъгълник :D
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 1790
Регистриран: 21.07.08
Град: Това е място, населено с много хора. FPS: 60
Потребител № 1116



направил си автоматичен бой, което е добре
оправи си маските, много трудно се преминава от една карта в друга
също като ли че по някое време всичките гадове се възкрасиха докато бях още в картата - не знам дали това е бъг или свойство
за да не ти дава грешки като
ERROR in
action number 1
of Step Event
for object obj_wf_ctrl:

Error in expression:obj_hero.x
position 10: Unknown variable x
огради целия зависим от obj_hero код в
if instance_number(obj_hero)>0
{
//...
obj_hero.x
//...
}

друго, което може да го причинява, е конфликт в имената на ресурсите (проверява се за такъв в scripts>check resource names)


--------------------
Цитат
Пешо:
4:53:46
Я недейти са карайти тука че да ни ва зашливйъ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
psycho666
коментар 15:10:00, 11-January-2012, Wednesday
Коментар #8


Новодошъл
*

Група: Потребител
Коментари: 22
Регистриран: 29.12.11
Град: Враца
Потребител № 1702



качих по-нова версия, в която тоя проблем в уестърн го няма вече...
Що се отнася до гадовете - направих енджийн да се споунват след известно време, максимум 30 секунди. Май ще трябва да увелича времето, може да го вдигна до 50 секунди с минимум 30.

Автоматичния бой ще си остане и в крайната версия. Вече като оправя скиловете ще стане по-завързано.

За маските - а пипнах маските - а героя се заклещи някаде... много ме е страх да се ровя там, щото може да омажа нещо, но ще пробжам да пипна на храстите маската, та да стане пътя малко по-широк...

PS: Пипнах маските на храстите... Сега пътя е малко по-широк, ама малко - 8 пиксела и вече от 32 стана 40. Все пак не смея много да си играя с тея неща...


--------------------
Monstrocity (beta) Поиграйте, коментирайте, 80% от функционалността е готова. Останалото ще се появи на по-късне етап. Съобщавайте за бъгове за да ги отстранявам. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P.A.S._BG
коментар 14:57:00, 12-January-2012, Thursday
Коментар #9


Потребител
**

Група: Потребител
Коментари: 88
Регистриран: 29.05.08
Град: Montana
Потребител № 1014



Стана ми тъпо и си поиграх на тая игра, даже я разучих! Немаме магии в бетата вида и всичко е направено все едно не е завършено. Не знам кво ти е станало. Дали ти е доскучало от дългата работа, или тва за тебе е игра ... Виждам, че и ти като всички други деца имаш мечтата да направиш поредния WoW, Diablo2, Sacred, или квото и да е там за теб. Ше те попитам тоя въпрос - Тва първата направена от теб игра ли е? Със "първата направена от теб игра", аз имам в предвид да е по твоя идея, а не ония туториали за цъкни клоуна и подобни! Отговориш ли ми със не, най-вероятно лъжеш! Знаеш ли кво ти предлагам, земи и се стегни и не почвай от четвърти клас, а като всички останали от първи клас. Извинявай, ама ти още не можеш да оправиш бъгавото ходене на героя, което е СРАМОТА за човек работещ по един от най-трудните жанрове игри - RPG. Сърди ми се и си мисли кво ли щеш, че съм те мразил или съм завиждал. Ако не направиш нещо по-просто за да схванеш тия неща, то тва е направо ужас за тебе и бас лова, че ще се откажеш! Дай му пауза и се заеми да направиш една стая заобиколена със кубове. Вътре добави още кубове докато не стане трудна, като лабиринт! Слагаш героя вътре и почваш да ходиш с него докато не си доволен сам от резултите. При открити проблеми знаеш кво да правиш ... Да не споменавам после за балансирането, в което пак си се провалил! Ти знаеш ли кво е процент? В играта ти има меч със 3 секунди презареждане на удар и кама със 1.7 или квото беше там. Камата прави 3 дмг а мечът 5 дмг. Иде силата "Strength" на героя, която увеличава дмг със ЧИСЛО! Ето и формулите:
Меч: 5 дмг делено на 3 секунди е равно на 1.66 дмг на секунда
Кама: 3 дмг делено на 1.7 секунди е равно на 1.76 дмг на секунда
Гледай са кво става като добавиме дмг от силата! Да речем, че съм дигнал 10 сила тотално от предмети, статистики и квото и там да е:
Меч: 5 дмг + 10 сила е равно на 15 дмг тотално делено на 3 секунди е равно на 5 дмг на секунда
Кама: 3 дмг + 10 сила е равно на 13 дмг тотално делено на 1.7 секунди е равно на 7.64 дмг на секунда
Та до кво заключение стигнахме тука, сам реши ...

Ако имаш затруднения, не се срамувай да питаш по форумите и скайпове. Това не те прави да изглеждаш тъп!

Аз съм до тук с това незавършено нещо. НЕ БИХ НАРЕКЪЛ ТВА ДАЖЕ И АЛФА!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
psycho666
коментар 15:59:20, 12-January-2012, Thursday
Коментар #10


Новодошъл
*

Група: Потребител
Коментари: 22
Регистриран: 29.12.11
Град: Враца
Потребител № 1702



Да, това ми е 1-вата игра. Да, минал съм туториалите. Не, не знам какво да направя, за да дооправя ходенето, щото каквото и да направя бъгчето със ходенето повече или по-малко е налично. Не, не получих нито една идея какво да направя, за да оправя бъговете... Не, не мисля, че правя новия WOW, Sacred или най-великото откритие на човека - свинско със зеле...

Мисля че бъркате понятията, ама айде... Аз все пак не съм близард да пускам демо, което е пре-алфа и бета, която е самата игра... Тва е бета, макар и бъгава... Има си работещ инвентар, има работеща система със статове, и т.н. Баланс? при това ниво на развитие, дето още скилове няма?

Никога не съм казвал, че това е перфектна игра, ама до сега има само един коментар, който реално се опита да ми помогне да реша проблем и един нормален коментар, който просто ми показа бъговете. Всички други мърморят... PAS-ивния направо ме сдъвка и изплю. Баси, в международния форум хората ми казаха грешките, без нито един да ме плюе...


--------------------
Monstrocity (beta) Поиграйте, коментирайте, 80% от функционалността е готова. Останалото ще се появи на по-късне етап. Съобщавайте за бъгове за да ги отстранявам. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
яверт
коментар 16:22:46, 12-January-2012, Thursday
Коментар #11


Засмян тъпоъгълник :D
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 1790
Регистриран: 21.07.08
Град: Това е място, населено с много хора. FPS: 60
Потребител № 1116



Ето пример за гладко движение и сблъскване със стени с използване на маски.
Забележи отношението на изображението и маската в пространството (origin-ите на двете съвпадат)
Понякога е полезно да изобразяваш нещата(черните маски в този случай), когато не си сигурен какво точно става
И също така маската на човечето е сравнително по-малка от тази на камъните за лесно преминаване през тесни отвори


--------------------
Цитат
Пешо:
4:53:46
Я недейти са карайти тука че да ни ва зашливйъ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P.A.S._BG
коментар 16:40:01, 12-January-2012, Thursday
Коментар #12


Потребител
**

Група: Потребител
Коментари: 88
Регистриран: 29.05.08
Град: Montana
Потребител № 1014



Цитат(яверт @ 16:22:46, 12-January-2012, Thursday) *
Ето пример за гладко движение и сблъскване със стени с използване на маски.
Забележи отношението на изображението и маската в пространството (origin-ите на двете съвпадат)
Понякога е полезно да изобразяваш нещата(черните маски в този случай), когато не си сигурен какво точно става
И също така маската на човечето е сравнително по-малка от тази на камъните за лесно преминаване през тесни отвори


Абе ти добре се опитваш да му помогнеш, но имаш ли представа ако ползва ДнД? Да не споменавам тва дето си писал напрао требва да си фропесионалист да го разбереш!

До психото:
Стига си ревал! Сам си виновен като скачаш на най-сложното. Скайп ми е rageofmages2, щом искаш да си толкова сериозен с гм-то.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
яверт
коментар 16:48:28, 12-January-2012, Thursday
Коментар #13


Засмян тъпоъгълник :D
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 1790
Регистриран: 21.07.08
Град: Това е място, населено с много хора. FPS: 60
Потребител № 1116



и за кое по-точно трябва да си ФроПесионалист? за синтаксиса на фор-а или за draw_sprite(mask_index,0,x,y) ?
а и психо, наистина не е зле да се позанимаеш с нещо по-просто като за начало, или иначе има да си правиш рпг-то с години. говоря ти от личен опит


--------------------
Цитат
Пешо:
4:53:46
Я недейти са карайти тука че да ни ва зашливйъ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
psycho666
коментар 20:12:25, 13-January-2012, Friday
Коментар #14


Новодошъл
*

Група: Потребител
Коментари: 22
Регистриран: 29.12.11
Град: Враца
Потребител № 1702



Следващия ъпдейт ще е в началото на другата седмица с работещи скилове. Там движението на героя няма НИТО ЕДИН бъг. Тествах го 1000 пъти, ще помоля скептиците само това да проверят... Ако имат желание...
Следва ъпдейт с търговия в града, т.е. и поушъните ще се появят...

ПП: яверт, за това точно ъплоуднах до къде съм го докарал - за да получа някаква помощ за бъговете, с които не мога да се справя... Все пак благодаря, че ме подценявате ;) Ще се опитам да ви опровергая. До 1-ви март смятам играта да е във вариант, годен за убиване на ден два огрално време, т.е. готова...


--------------------
Monstrocity (beta) Поиграйте, коментирайте, 80% от функционалността е готова. Останалото ще се появи на по-късне етап. Съобщавайте за бъгове за да ги отстранявам. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P.A.S._BG
коментар 20:37:39, 13-January-2012, Friday
Коментар #15


Потребител
**

Група: Потребител
Коментари: 88
Регистриран: 29.05.08
Град: Montana
Потребител № 1014



Абе аз нещо не се изказах като хората и прозвуча доста остро. Играта е !!!ПЪРВАТА!!! от този тип рпг дето играя със времеви ходове(или там квото и да е), а не със избор на всеки ход и да чакам колко си ща(атакувай, защитавай се, използвай предмет). Идеята ми хареса, щото по принцип, аз съм невзискателен човек. Ти със това нещо дето нарече БЕТА ИГРА, се изложи!
Тоя дето продава предмети ми дава само инфо, както казах вече!
Еми че то е само авто-атака ..., ти тва игра ли го наричаш бе?! Кво очакваше да стане без уменията? Ние да не сме ти бебета да се кефиме на авто-атака?
И кво ли още не, ама не ми се пише. Ако осъзнаеш - ок!
Нека ти дам тоя пример:
Всеки може да покаже, че може да направи гадове и подобни. Хората седнат и с игра очакват да им е весело, а не да се чудат кво става и да се тормозат!

Абе по-добре предупреди, че тва е поредното незавършено рпг в нета.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
psycho666
коментар 22:16:21, 13-January-2012, Friday
Коментар #16


Новодошъл
*

Група: Потребител
Коментари: 22
Регистриран: 29.12.11
Град: Враца
Потребител № 1702



Може би аз се бъркам нещо...
Какво означава БЕТА версия и какво означава ДЕМО версия? Игнорирам изцяло близард, дето демото на старкрафт беше едни клипче, а бетата е пълна игра, която непрекъснато променят...
А и мисля че на всички става ясно, че това е Work In Progress... Все пак още "работя" по това нещо. Ако всичко беше готово нямаше да е бета...

ОК, айде да говорим пак към края на месеца, когато скиловете, пазара и останалите замислени итеми ще са налице. Макар че тогава ще говорим за демо - всичко без куестовете ще е налице...

Както и да е... Ще говорим пак след 2 седмици...

PS: И сега не се изразяваш по-меко - 2 пъти БЕ...


--------------------
Monstrocity (beta) Поиграйте, коментирайте, 80% от функционалността е готова. Останалото ще се появи на по-късне етап. Съобщавайте за бъгове за да ги отстранявам. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
яверт
коментар 22:24:58, 13-January-2012, Friday
Коментар #17


Засмян тъпоъгълник :D
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 1790
Регистриран: 21.07.08
Град: Това е място, населено с много хора. FPS: 60
Потребител № 1116



бета доколкото знам е когато цялата функционалност на играта е готова и всичко, което остава, е да се премахнат бъговете
другото са дема


--------------------
Цитат
Пешо:
4:53:46
Я недейти са карайти тука че да ни ва зашливйъ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P.A.S._BG
коментар 17:25:14, 16-January-2012, Monday
Коментар #18


Потребител
**

Група: Потребител
Коментари: 88
Регистриран: 29.05.08
Град: Montana
Потребител № 1014



Брао бе, киндер! С новата версия на играта ти, взех че се заплеснах! Мислех си, че ше се откажеш, но ме изненада. Скиловете си ги направил вече. Загубеняците мърдат даже! Търговеца най-накрая ми обясни що не ще да търгува с мен. От отврътително гадно трудна, играта сега стана забавна и поносима с тия уменя. Героя ми се регенерираше и немаше нужда да хода всеки път като идиот до градът. Абе скиловете направо си ме направиха "Герой", а не ония смотльо дека само размахва оная ножовка и мре. Видех че си намерил даже и решение за меча biggrin.gif . По принцип бих ти предложил нещо като опитен човек в RTS и RPG жанровете. Направи така, че новият играч да не вземе да умре в началото на играта и да му стане гадно и да я намрази ... Примери:
1: 0.15 - 0.25 начална регенерация
2: Намален дмг от гадове.Това е докато героя не достигне ниво 2 или 3, та да може и сам да се оправя на там с помощта на скилове и подобни.

Абе ше излезе нещо от тебе! biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
psycho666
коментар 21:51:44, 16-January-2012, Monday
Коментар #19


Новодошъл
*

Група: Потребител
Коментари: 22
Регистриран: 29.12.11
Град: Враца
Потребител № 1702



Цитат(P.A.S._BG @ 17:25:14, 16-January-2012, Monday) *
Примери:
1: 0.15 - 0.25 начална регенерация
2: Намален дмг от гадове.Това е докато героя не достигне ниво 2 или 3, та да може и сам да се оправя на там с помощта на скилове и подобни.

Абе ше излезе нещо от тебе! biggrin.gif


1. И аз мислех нещо подобно, ама се отказах. Все пак като вкарам пошъните ще почваш с един хийлинг... Като го глътнеш ще си купиш втори и може да решиш да вдигаш хийла в далечното бъдеще и да караш на пошъни... За сега мисля така да го оставя, по-натам ще видим... Като пооправя още малко нещата ако се налага може да сложа някаква минимална регенерация като за начална...
2. Ами мисля че дмг от гадина 2-ри левел 2 до 4 не е висок, за да плаши герой с 20 хелт... Виж, вече ако идеш в уестърн там няма кой да те спаси... 7-8лвл гадове няма как да им сложа 3-4 дмг да жалят ниските левели...


--------------------
Monstrocity (beta) Поиграйте, коментирайте, 80% от функционалността е готова. Останалото ще се появи на по-късне етап. Съобщавайте за бъгове за да ги отстранявам. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
яверт
коментар 16:29:14, 18-January-2012, Wednesday
Коментар #20


Засмян тъпоъгълник :D
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 1790
Регистриран: 21.07.08
Град: Това е място, населено с много хора. FPS: 60
Потребител № 1116



Цитат(psycho666 @ 20:12:25, 13-January-2012, Friday) *
Следващия ъпдейт ще е в началото на другата седмица

чакам...


--------------------
Цитат
Пешо:
4:53:46
Я недейти са карайти тука че да ни ва зашливйъ
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 00:42:49, 19.05.24