GMC Bulgaria

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 
Reply to this topicStart new topic
Супер Марио 2011, Новата версия на моя Марио проект
Пешо
коментар 12:47:46, 11-April-2011, Monday
Коментар #1


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 661
Регистриран: 08.07.05
Град: Бургас
Потребител № 44



Супер Марио 2011



DOWNLOAD NOW (24 MB EXE)

Супер Марио 2011 е моята нова игра, директен наследник на стария INFINITY.
Играта предлага поддръжка на епизоди, редактор за нива, и разбира се, генератор на безкрайно на брай специални нива.

Режим "INFINITY"

Целта на INFINITY e да минете колкото се може повече нива, да направите колкото се може повече точки и да не пропускате твърде много неща.
Няма максимален брой нива, играете толкова, колкото можете да издържите, защото нивата се създават сами на случаен принцип всеки път като започнете играта.
Също както класическата версия, играта е разделена на светове. Във всеки свят има по 4 нива.
И на всяко четвърто ниво от света, вие се биете с Големия Зелен Дракон (Крал Баузър).
А той става все по-силен и по-силен за всяка следваща битка.
Ако нивото, което се генерира е прекалено трудно или невъзможно (за нещастие, може и това да се случи), то вие можете да ползвате "жокер" Смяна на нивото с ново. Но този жокер струва 4 живота.
А ако сте достатъчно добри, и паднете в ТОП 3 от СВОТОВНАТА класация, ще видите Принцеса Peach.

Режим "EPISODES" и режим "TUTORIAL"
Целта е да се минат всички нива и да се спаси принцесата. Нивата тук не са случайно генерирани, а са създадени от мен с помощта на скрития редактор за нива.
Той се отключва когато минете TUTORIAL-а ИЛИ Classix епизода. smile.gif

Геймплея е подобен на оригиналната игра, но не е копие.
Марио има здраве и може да използва оръжия, които дори биха му помогнали да разрушава нивото. В версия 2011, оръжията може да се насочват с нагоре и надолу.
Лошите също могат да взимат стотинки, гъби и оръжия.


Super Mario 2011 features:

* Графика и звук от SNES версията,
* Безкрайно на брой случайни нива в режима INFINITY,
* 8 свята с по 4 нива всеки в епизода Classix
* Ако натиснете СКОК когато падате върху враг, направо ще полетите във въздуха
* Оръжия, които ще ви помогнат да минавате нивата (НЯМА цвете!)
* Здраве. В тази игра няма внезапна смърт!
* Битките с Баузър са доста по-сериозни.
* Баузър става все по силен с всеки замък
* Световна Онлайн класация.
* Автоматично обновяване

Функционалности за следващи версии:

* Повече гласови ефекти за Марио
* Запазване на генерираните нива за бъдещ анализ и офлайн игра.
* 3D графики,
* Пренаписване на C++, порт за Линукс, Мас и Нинтендо Wii.
* Но само ако хората харесат проекта

Играта е създадена от мен (студент в Бургаски Свободен Университет) с програмата Game Maker, но за нещастие няма български интерфейс

Ограничения: При липса на Интернет връзка, няма онлайн класация

DOWNLOAD линка е горе


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hella_from_Hell
коментар 00:08:20, 12-April-2011, Tuesday
Коментар #2


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 782
Регистриран: 31.12.07
Град: Шумен
Потребител № 824



По това което виждам и което пише прилича повече като ъпдейт на mario infinity от колкото на отделна игра. Аз като прочетох Mario 2011 си помислих, че е нещо съвсем ново.

Както и да е, очаквам само добри нови неща да видя в нея понеже я очаквах с нетърпение. clap.gif
Като я поразуча повече ще едитна.

Аз лично се надявах да беше включил и оригиналната NES графика като опция за избиране. SNES графиката на Марио никога не ми е допадала.

btw, играта крашва когато излизам от нея.


--------------------
Download my games (click an image for more information and downloading):

website: rbglifestyle.hit.bg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gep_150
коментар 13:54:16, 12-April-2011, Tuesday
Коментар #3


Редовен потребител
***

Група: Потребител
Коментари: 241
Регистриран: 27.04.08
Град: София
Потребител № 959



Хареса ми ..идеята за оръжията също е добра ... Марио с калашник biggrin.gif
Ще се опитам да популяризирам играта, колкото мога ...

Нямам забележки по нищо .. не съм я играл чак толкова много, че да намеря бъг .. biggrin.gif:D
Това е от мен, поздравления ии дано да успее играта smile.gif

ПП: Пешо, не ме храни много, много, .. (angel)


--------------------
Ученик:Единно Средно Технологично Училеще по Електронни Системи към Техническия Университет гр.София
За първа година в 10 клас




-Block Mine - 100% completed Линк към играта
-Block Heap - 50 % completed Линк към играта
-Block Maze - 90 % completed Линк към играта
-Falling Asteroids - 50 % completed Тука вече няма линк.-Проекта е непубликуван-
-Block Circle TD - 20 % completed
-stopped for now-
-nMemories - 15 % completed[/size][/color]-working on it-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Пешо
коментар 02:43:37, 13-April-2011, Wednesday
Коментар #4


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 661
Регистриран: 08.07.05
Град: Бургас
Потребител № 44



Hella, креша е от Bassmod и Game Maker 8... няма как да го оправя... това е проблем smile.gif

Gep150, теб те храня само защото не влизаш в скайпа.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hella_from_Hell
коментар 19:46:36, 13-April-2011, Wednesday
Коментар #5


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 782
Регистриран: 31.12.07
Град: Шумен
Потребител № 824



Първо нещата които ми направиха добро впечетление. Това е по скоро за нещата които са нови за мен и ги нямаше в предната версия.
Направил си релсите (както виждам дори си добавил още видове) да забавят скорост което доста улеснява нещата, но въпреки това на произволно генерираните нива все още са голям проблем за минаване. Да не говорим когато има врагове по тях е направо невъзможно понякога. Все ми се струва, че ако направиш всичко да пада през тях (както е и на оригиналното) ще е в пъти по добре.
Влизането в тръби и водното са също от нещата които ми се щеше да видя за което много добре си се справил. Ще е добре ако направиш влизане в тръби дори и на infinity mode (да водят до някой предварително направен bonus stage и да връща от същото място) а също и тръби които позволяват да се прескачат нива на story mode.
Добавянето на повтаряемост където трябва да минеш по определен път също е направено доста добре.

Най-много се радвам на звуковите ефекти когато гадина снася яйце или когато гадина вземе гъба или AK 47 biggrin.gif

Story mode-то е добре направено въпреки, че се разочеровах че няма прескачане на нива а и някои промени по оригиналните нива не ми се понравиха много понеже изглеждат прекалено различно по нататък (например 6-2 дори не е снежно нито пък има стационарни топове).
Въпреки това си остава предизвикателно дори за тези които са играли оригиналните нива а и някои от нововъведенията са интерстни.
Мако си попрекалил с нивата от тип "открий верния път". Особено на нивото с водата където възможностите стават пекалено много (все още не мога да го мина) да не говорим че 1 ниво назад преди него беше замък от същия тип.

Tutorial-а не е направен много успешно. Например твърде късно ти казва за бягането, местата където се появява текста не са много добре подбрани (на летящите костенурки дори замалко не умрях докато се опитвах да чета какво пише за тях), показване на абсолютно висчки врагове и босове разваля удоволствието от изненадата. Нищо не се споменава и аз онзи зеления бар в горната част на екрана.


Има доста нови неща, но и доста нови бъгове с тях.
-заклещване на ръба на блоковете (и изобщо всички mask-и на обектите)
-заклещване в тавана при удър с онези въртящите огнени.
-когато спасяваш първия toad и принцесата на туториал-а scoreboard-а е бъгнат (освен това някои обекти застават пред него)
-на едно от нивата прескочих флага (това може и да е нарочно, но понеже нямаше нищо интересно след него предполагам че е бъг)
-във водното ниво когато риба вземе гъба понякога тя се scale-ва само по Y, но не и по X
-във водното ниво когато удрям [?] блокове понякога те се местят нагоре вместо да се отворят.
-ако направиш super jump във водното ниво могат да се направят тонове точки преди да докоснеш земята.
-гадините и power up-ите спират местещите се релси понякога.
-на едно от готовите нива има място където ако паднеш не можеш да излезеш освен ако не рестартнеш играта. А преди него има скок който е направен да се мине със super jump, но ако получиш звезда по случайност и избиеш всичко без да искаш няма начин да продължиш нататък.

Нововъведените менюта също не са много успешни. На менюто за save, бутонът delete е по-близо до последното разположение на мишката и може да бъде натиснат по невнимание. Да не говорим че няма дори cancel бутон там.
Когато умреш на story mode няма никакъв смисъл да те пита дали искаш да ъплоад-ваш точките след като не се поддържа изобщо.


Все още има проблеми с генерирането на вивата. Още на второто ниво когато я пуснах и ми се падна ситуация, която не може да се мине още на страта.
Също и това:

btw, виждам че сега има нова версия и не ме пуска да играя. Сега трябва да я тегля новата и да инсталдвам на ново ли?

забравих да спомена: след като изляза от игра трябва да kill-вам процеса всеки път иначе си седи там.


--------------------
Download my games (click an image for more information and downloading):

website: rbglifestyle.hit.bg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gep_150
коментар 21:34:54, 13-April-2011, Wednesday
Коментар #6


Редовен потребител
***

Група: Потребител
Коментари: 241
Регистриран: 27.04.08
Град: София
Потребител № 959



Относно ъпдейта ... при мен се наложи да изтрия старата версия за да тръгне новата ..


--------------------
Ученик:Единно Средно Технологично Училеще по Електронни Системи към Техническия Университет гр.София
За първа година в 10 клас




-Block Mine - 100% completed Линк към играта
-Block Heap - 50 % completed Линк към играта
-Block Maze - 90 % completed Линк към играта
-Falling Asteroids - 50 % completed Тука вече няма линк.-Проекта е непубликуван-
-Block Circle TD - 20 % completed
-stopped for now-
-nMemories - 15 % completed[/size][/color]-working on it-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hella_from_Hell
коментар 23:32:10, 13-April-2011, Wednesday
Коментар #7


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 782
Регистриран: 31.12.07
Град: Шумен
Потребител № 824



Ъх... на мен ми се прецакаха save-нията като реинсталнах .–.
Даже сега като я пуснах пак ми искаше ъпдейт но като я включих пак си тръгна нормално.
Забелязвам че едит бутона липсва вече. Жалко че не посмях да си пограя с него когато все още го имаше. Пазех си го за десерт. biggrin.gif

Някой ако е минал водния лабиринт (7-2 е май) да каже от къде се минава, че ми бърка незнам къде. Дори не знам какво правя грешно. Пробвах от къде ли не да минавам.

И все пак игрицата кърти.


--------------------
Download my games (click an image for more information and downloading):

website: rbglifestyle.hit.bg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Пешо
коментар 16:21:43, 15-April-2011, Friday
Коментар #8


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 661
Регистриран: 08.07.05
Град: Бургас
Потребител № 44



-на едно от нивата прескочих флага (това може и да е нарочно, но понеже нямаше нищо интересно след него предполагам че е бъг)
Не е бъг. Имаш специален MISS бонус

Забелязвам че едит бутона липсва вече. - Напиши "putka" в файл с име EDITDATA.DAT biggrin.gif Сложи го в папката на играта и ще имаш ЕДИТ - или мини ТУТОРИЯЛА - или мини Класик епизода biggrin.gif
останалите бъгове ги знам но НЯМА да ги оправя сега, а в следващата версия която няма да е GAME MAKER игра, а ще е piGameCreator игра.... и за нещастие няма да е за този форум :|

-на едно от готовите нива има място където ако паднеш не можеш да излезеш освен ако не рестартнеш играта. А преди него има скок който е направен да се мине със super jump, но ако получиш звезда по случайност и избиеш всичко без да искаш няма начин да продължиш нататък.
НЯМА НУЖДА ДА РЕСТАРТВАШ ИГРАТА - има Suicide key - Delete - просто го натисни! И кажи кое ниво е да фиксна тоя бъг докато му е времето!

- Когато умреш на story mode няма никакъв смисъл да те пита дали искаш да ъплоад-ваш точките след като не се поддържа изобщо.
Знам, но няма да се занимавам да го поправям - дебело е - проекта в тоя си вид ще е толкова. Следващото му пренаписване ще е от НУЛАТА на друга система smile.gif

- btw, виждам че сега има нова версия и не ме пуска да играя. Сега трябва да я тегля новата и да инсталдвам на ново ли?
ДА, новите версии са задължителни, FORCED ъпдейти и обикновено Bugfixes.

забравих да спомена: след като изляза от игра трябва да kill-вам процеса всеки път иначе си седи там.
Game Maker 8 проблем.... BMOD.DLL оставя NULL thread!

Относно ъпдейта ... при мен се наложи да изтрия старата версия за да тръгне новата ..
Понякога се налага... smile.gif убий всички роцеси на Мариото когато правиш това.

Някой ако е минал водния лабиринт (7-2 е май) да каже от къде се минава, че ми бърка незнам къде.
Нали играеш със звук? =) подказва ти. А и нивото е леко опростено в новата версия.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hella_from_Hell
коментар 19:11:01, 15-April-2011, Friday
Коментар #9


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 782
Регистриран: 31.12.07
Град: Шумен
Потребител № 824



Цитат(Пешо @ 17:21:43, 15-April-2011, Friday) *
-на едно от готовите нива има място където ако паднеш не можеш да излезеш освен ако не рестартнеш играта. А преди него има скок който е направен да се мине със super jump, но ако получиш звезда по случайност и избиеш всичко без да искаш няма начин да продължиш нататък.
НЯМА НУЖДА ДА РЕСТАРТВАШ ИГРАТА - има Suicide key - Delete - просто го натисни! И кажи кое ниво е да фиксна тоя бъг докато му е времето!

Нивото е онова където е кръстопътя където пише "to hell" или неящо от сорта. Връщам се преди съобщението и падам в една дупка. Там вече е под земята.
На първото препятствие има гадина която снася яйца и явно трябва да се мине със super jump. Това добре ама веднъж ми даде звезда (от яйце предполагам) и аз изтребих всичко без да искам и няма как да се мине. Веднага след него ако пропуснеш да скочиш на следващата платформа попадаш на място от където скокът не достига за да се изкачиш обратно (ако е имало някакви скрити блокове явно са ми убягнали понеже не намерих такива)

btw, за малко да забравя. Виждам че в новата версия си направил да се кляка дори и с оръжие (забравих да го спомена като недостатък ама като гледам ти си го усетил така или иначе)
Та проблема е че когато се засиля и клекна под блоковете, оръжието се scale-ва по много странен начин:
shotgun ftw biggrin.gif
http://img820.imageshack.us/img820/5308/111vzh.jpg


--------------------
Download my games (click an image for more information and downloading):

website: rbglifestyle.hit.bg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Пешо
коментар 01:13:11, 16-April-2011, Saturday
Коментар #10


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 661
Регистриран: 08.07.05
Град: Бургас
Потребител № 44



Това с скалирането е бъг в Гейм Мейкър.... 1000 пъти проверявах за точните параметри които подавам към функцията - правилни са.... а ругото е Known Level Design FAIL tongue.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hella_from_Hell
коментар 20:05:14, 18-April-2011, Monday
Коментар #11


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 782
Регистриран: 31.12.07
Град: Шумен
Потребител № 824



Пробвах и едитора. Много е забавен и лесен.
По някаква причина като сложа Bowser в нивото и екрана постоянно се движи напред. Освен това той взе АК 47 от някъде и започна да ме гърми с него веднъж О.о

Още нещо при туториал нивото: на мястото където те обучава за super jump и където са 3 костенурки някакси успях да ги избия и трите когато черупките на 2 от тях се самоунищожиха като се удариха една в друга. И от там после няма излизане. Също на повечето места ако вземеш пистолет или топ пак можеш да се прецакаш много здраво като избиеш гадините или платформите.


--------------------
Download my games (click an image for more information and downloading):

website: rbglifestyle.hit.bg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Пешо
коментар 14:22:06, 27-April-2011, Wednesday
Коментар #12


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 661
Регистриран: 08.07.05
Град: Бургас
Потребител № 44



Кой те кара да ги избиваш? biggrin.gif

А за баузър, виж как се прави иначе ще се движи постоянно напред... Виж 1-4, 2-4 и т.н.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 00:11:30, 19.05.24