GMC Bulgaria

Здравейте ( Вход | Регистрация )

4 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Скрита сила демо пет 21.01.2012, Триизмерната ролева игра
яверт
коментар 10:17:15, 19-February-2009, Thursday
Коментар #1


Засмян тъпоъгълник :D
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 1790
Регистриран: 21.07.08
Град: Това е място, населено с много хора. FPS: 60
Потребител № 1116



Здравейте!
Това не е тема от вида: "Ще направя 3д MMORPG, което е по-яко от WoW!".
(играта няма да включва мултиплеър)

От Юни 2008 съм започнал работата по този огромен проект.Не съм сигурен кога ще е готов, но няма да е скоро.

Новости в петото демо:
-добавена е търговията. не че и преди не можеше да се търгува, но беше доста незавършена, а и сега е приведена към новата система за разговори, също така вече се показва цената на купуване и продаване и някои статове на посочения предмет
-добавена е възможността да се взимат предмети от земята, които не са част от инветара
-добавени са лекове - един възстановява 100 здраве
-оправени са доста дребни бъгчета и недоразумения


Новости в четвъртото демо:
-има сгради, може да се влиза в две от тях
-двойно по-бързо зареждане на картата
-по-гладка игра

Новости в третото демо:
-могат да се изпълняват мисии - има една засега
-разговори
-избираеми отговори. Те ще играят доста важна роля.
-кътсцени
-щетата направена на врага зависи от оръжието, умението за съответното оръжие, атаката и устойчивостта на врага към видовете щета
-по-голям инвентар
-повече оръжия
-няколко оправени съобщения за грешки
-по-нисък ъгъл на камерата, така че се вижда повече от играта
-оправен е графичен бъг на терена
-отвесните скали не могат да бъдат изкачени мигновено
-доста други дребни нещица

Новости във второто демо:
-по-реалистични текстури на терена
-добавени са два вида пътя, които изглеждат по-добре от предишния
-контролите са по-удобни от преди
-много нови предмети, главно оръжия
-героят вече се обръща постепенно към точката, към която ходи, вместо изведнъж да си сменя посоката
-щетата вече зависи от умението и оръжието
-вече е възможно да се трупат нива и да се влагат точки в уменията
-камерата се обръща спрямо посоката на героя
-и много други дребни неща
Като цяло добавих голяма доза реализъм в играта и тя е по-приятна за игране, както и почти направих рпг системата(вдигане на нива, биене на гадини, умения, т.н.) Оправих и няколко графични бъга.


Контроли за игра:
-десен бутон за вървене до дадена точка или удряне на гад, ако тя е близко до мишката(използва дясното умение)
-ляв бутон за атакуване на гадта пред героя(използва лявото умение)
-q, w, e, r за превключване на дясното умение
-колелце на мишката за превключване на лявото умение
-b за превключване на вида на камерата и стрелките за въртенето й, когато е свободна
-i отваря инвентара, а о - уменията
-с контрол се тича

цъкаемо

В следващото демо:
-нова гадина (най-вероятно, не зависи от мене, други правят моделите)
-още куестове
-още неща из картата
-звуци, вероятно и музика
-не всички хора ще стоят като статуи, някои ще се движат из селото
-всякакви модели де що бъдат направени ще бъдат включени в играта - това включва гадини, оръжия, предмети по терена и тем подобни
-разни дребни оправии на бъгове и нещица





Редактор на карти за играта


Линк за сваляне: http://www.box.net/shared/static/653yyt4ijt.zip

История

Цитат
Множество войни из целия свят, разделящи го на приблизително два лагера и напрактика представящи една огромна световна война, известни под събирателното наименование Дългите войни и преначертали много граници, са приключили съвсем наскоро. Всички те са започнали поради различни причини, но в относително кратък период от време.
Играчът, оцелял след войната, наскоро е започнал работа като дипломат и вестоносец. Макар да не го осъзнава, му предстоят много избори, от които зависи съдбата на целия свят. Има възможността да спаси градове от опустошение, да сваля правителства на тирани и диктатори, да открие забравени от векове цивилизации, да изиграе ключова роля във връщането на загубени територии. С две думи историята е епична.
След време ще разкрия още подробности.


--------------------
Цитат
Пешо:
4:53:46
Я недейти са карайти тука че да ни ва зашливйъ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Namelesshero
коментар 13:46:04, 19-February-2009, Thursday
Коментар #2


Редовен потребител
***

Група: Потребител
Коментари: 242
Регистриран: 25.11.08
Град: Монтана
Потребител № 1377



Замисъла е жесток! Играта ми харесва smile.gif Средновековието е много добра идея smile.gif Историята е с много въображение smile.gif Честно, шапка свалям на всички които правят 3D игри smile.gif Успех biggrin.gif


--------------------
Current project: Time Loss ~25%(95% programming, 8% level design, 7% story, 5% sound)

Трета демо версия тук:ЦъК


Background work: Farmer John's Second Farm Empire... 60%
Next demo version coming up on 75%(v. 0.75)...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Гост_coolediz_*
коментар 13:55:47, 19-February-2009, Thursday
Коментар #3





Гост






Бива бива,дано играта ти да не е като слайдшоу,както е в клипа.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
яверт
коментар 20:38:40, 01-July-2009, Wednesday
Коментар #4


Засмян тъпоъгълник :D
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 1790
Регистриран: 21.07.08
Град: Това е място, населено с много хора. FPS: 60
Потребител № 1116



Време е да съживим тази стара тема...
Първата карта е завършена!!! yahoo.gif yahoo.gif yahoo.gif
След повече от година разработка, най-накрая мога да почна същинската част по играта.
Ето едно екранче, да видите как изглежда на този етап:

Кажете си мнението за графиката, моля, да знам дали да я подобрявам.(текстурата на играча със сигурност)

п.п. работата по тактики и стратегии се влачи много, заради конкуренцията


--------------------
Цитат
Пешо:
4:53:46
Я недейти са карайти тука че да ни ва зашливйъ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Гост_koes007_*
коментар 22:23:34, 01-July-2009, Wednesday
Коментар #5





Гост






Като за гейм мейкър е добре, но трябва да пооправиш шейдинг-а...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baner4ooo
коментар 09:39:47, 02-July-2009, Thursday
Коментар #6


Не се знае какво иска
***

Група: Потребител
Коментари: 197
Регистриран: 04.02.09
Потребител № 1406



Амиии освен че е жестотко не знам друго какво да кажа.Играта ти както на снимката така и по сюжета си личи че ще е уникална!Искам да те попитам за историята.Това ли щее всичко?Доразвил ли си я докраи на лист с химикал.Илии....това което си постнал накратко ще бъде историята.Защото само с тези няколко реда сюжет ме разби biggrin.gif личи си че ако го направиш както трябва ще изглежда горе доло както Халф Лаиф и други 3д екшъни.И на снимката това което си направил нее зле.Доразвиваи я,завърши я и я постни тука smile.gif .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
яверт
коментар 16:35:02, 02-July-2009, Thursday
Коментар #7


Засмян тъпоъгълник :D
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 1790
Регистриран: 21.07.08
Град: Това е място, населено с много хора. FPS: 60
Потребител № 1116



Цитат(koes007 @ 23:23:34, 01-July-2009, Wednesday) *
но трябва да пооправиш шейдинг-а...

Какво точно е шейдинг?Въобще не съм запознат с терминологията на 3D графиката.

@baner4o:Историята съм я доразвил, но не докрай(в смисъл не съм се впускал в подробностти).Но няма да я издавам все още, да не развалям изненадата victory.gif


--------------------
Цитат
Пешо:
4:53:46
Я недейти са карайти тука че да ни ва зашливйъ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Пешо
коментар 18:06:24, 02-July-2009, Thursday
Коментар #8


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 661
Регистриран: 08.07.05
Град: Бургас
Потребител № 44



яверт, като професионалист от сега те съветвам да сложиш край на d3d_* функциите, и да се преориентираш към някой сериозен енджин за 3Д графика, като например XTREME3D/Ultimate3D! Дръж на качеството. Потърси тези 3Д енджини в официалния форум на Game Maker и виж какво предлагат като възможности.

Играта ти ще изглежда в пъти по-добре с онези енджини.

Просто приятелски съвет. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Гост_koes007_*
коментар 21:10:56, 02-July-2009, Thursday
Коментар #9





Гост






Аз не мисля така...
Графиката не винаги е всичко!
Обмисли добре проекта, многото ефекти, и HQ графиката, могат да докарат лаг, а ако Хоста на сървъра е със слаб нет - комбинацията лаг от графика + лаг от нет, е неописуема!!!

ЕДИТ:
Килима не е на средата, което го прави грозно biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
яверт
коментар 21:24:03, 02-July-2009, Thursday
Коментар #10


Засмян тъпоъгълник :D
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 1790
Регистриран: 21.07.08
Град: Това е място, населено с много хора. FPS: 60
Потребител № 1116



Първо, относно U3D,X3D, обмислял съм и тези варианти.
Преди да започна сериозно да правя играта, обмислих три варианта за графиката:да е изометрична(двуизмерна), триизмерна с d3d и триизмерна с някакъв друг енджин.Нямам намерение да създавам 8 до 16 изображения само за стоенето на героя( wacko.gif ), така че първият вариант отпада.После, d3d-то - много лагва с анимациите, не повече от 25 fps при да кажем осмина човека(и не само това яде скоростта).Обаче когато се опитах да разуча ония два енджина, най-голямото ми постижение беше да зяпам тъпо.Опитах се да направя нещо, но не можах да се оправя с камерата, камо ли с нещо друго. mega_shok.gif
Така че решението за d3d е окончателно.

Второ, какъв е тоя хост, какъв е тоя сървър, играта няма да бъде мрежова, не се тревожи за това.
Освен това къде го видя тоя килим?Да не би да имаш впредвид пътя към сградата на замъка?


--------------------
Цитат
Пешо:
4:53:46
Я недейти са карайти тука че да ни ва зашливйъ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Гост_koes007_*
коментар 22:10:33, 02-July-2009, Thursday
Коментар #11





Гост






Път??!?!??!?!
И пишеш че няма да ПРАВИШ MMO по яко от WoW...
А не, че няма да правиш ММО...
Трябва да се пояснява...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Soviet
коментар 23:13:10, 02-July-2009, Thursday
Коментар #12


Новодошъл
*

Група: Потребител
Коментари: 38
Регистриран: 05.05.09
Потребител № 1447



Чесно да си кажа винаги съм искал да си направиме тука един групов проект а именно изометрично ммо, не че аз ше праа нещо по кодинга и тем подобни... ама с графиката мога да помогна smile.gif


--------------------
Чакам the best MMO което някога ще съществува http://www.youtube.com/watch?v=VHpjE4FQlO8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
forsi
коментар 23:17:25, 02-July-2009, Thursday
Коментар #13


Потребител
**

Група: Потребител
Коментари: 54
Регистриран: 25.09.08
Град: Бургас
Потребител № 1358



Браво,@яверт,идеята на играта ми харесва!


--------------------
FeeBrick - The new breakout game! Demo released!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
яверт
коментар 07:54:12, 03-July-2009, Friday
Коментар #14


Засмян тъпоъгълник :D
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 1790
Регистриран: 21.07.08
Град: Това е място, населено с много хора. FPS: 60
Потребител № 1116



Добре де, вината е моя, че не казах отначало, че това няма да е мрежова игра.Мислех си, че се подразбираше.
@koes007-да, онова червеното е път.Изглежда ще трябва да го подобря, щом причинява объркване.
@soviet - като си навит, изпрати едно лс и ще го обсъдим.


--------------------
Цитат
Пешо:
4:53:46
Я недейти са карайти тука че да ни ва зашливйъ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Гост_koes007_*
коментар 13:15:15, 03-July-2009, Friday
Коментар #15





Гост






Не е трудно, да се нарисува текстура, на един средновековен, каменен път...
Според мен ще изглежда по добре, този път който е сега, повече ще си подходи за някаква зала, в замъка.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hella_from_Hell
коментар 10:09:11, 07-July-2009, Tuesday
Коментар #16


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 782
Регистриран: 31.12.07
Град: Шумен
Потребител № 824



Добре изглежда... като за ГМ обаче. Вие хора си губите таланта и времето като сте решили да правите 3Д игри на ГМ. Има 1000 други програми специално направени за 3Д игри. Да не говорим, че са в пъти по лесни за усвояване, по-удобни и лесни за използване, а графиката и физиката могат да се направят да са на много високо ниво.


--------------------
Download my games (click an image for more information and downloading):

website: rbglifestyle.hit.bg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
яверт
коментар 11:25:25, 13-February-2010, Saturday
Коментар #17


Засмян тъпоъгълник :D
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 1790
Регистриран: 21.07.08
Град: Това е място, населено с много хора. FPS: 60
Потребител № 1116



Цитат(Hella_from_Hell @ 11:09:11, 07-July-2009, Tuesday) *
Добре изглежда... като за ГМ обаче. Вие хора си губите таланта и времето като сте решили да правите 3Д игри на ГМ. Има 1000 други програми специално направени за 3Д игри. Да не говорим, че са в пъти по лесни за усвояване, по-удобни и лесни за използване, а графиката и физиката могат да се направят да са на много високо ниво.

1.Главната причина да остана на гм - мързи ме да уча друг език за игри.(няма шега)
2.Доволен съм от изпълнението на играта.Има само два-три кусура, но те ще се оправят.
3.Направил съм играта сега, както си е, много хитро.Оная система за ефтини обекти е само върхът на айсберга.В скоро време ще направя така, че моделът на терена да се моделира само от tile-ове.
4.Ако се преместя на друг енджин, ще трябва да пиша към 2000 до 3000 реда код наново. mega_shok.gif

==========================================БЪМП!Малко повече информация:

Напредвам все повече с играта, очаквам до лятото най-първата част да има вид.И тъй като още не съм решил много неща от геймплея, искам да ги кажа тук как се оформят, за да видя кое ви харесва, кое не и какво бихте искали да видите.Ето основните неща, по които имам колебания:
1.История:
Самата история на играта не е линейна.Събитията до голяма степен ще зависят от действията на играча.Примерно не успява да отиде някъде навреме, съобщението остава недоставено и една голяма война просто не започва.Което и променя развитието на играта.Но ще има и неща, които не зависят от него и се случват горе-долу по едно и също време от началото на играта.
2.Време:
А като стана дума за време - това е също трябва да се обмисли, понеже светът е друг, в смисъл континентите са други, познатите държави ги няма и т.н.Затова не знам дали няма да е фалшиво ако се запази сегашното деление на времето - най-вече месеците, броя на дните в тях и броя на дните в годината.Вие как предпочитате - да е напълно както сегашната система или да има примерно двеста дни в годината, петнадесет месеца, т.н.?Относно часовете и минутите, тях смятам да ги запазя.
За сега не съм сигурен дали времето ще се променя по време на самата игра, примерно ако играеш много да става нощ, но като се замисля тази идея отпада.Първо понеже времето да тече твърде бързо е фалшиво, второ ако е 1:1 с реалното може нощта да минава дразнещо бавно.За сега ще минава само по време на дълги пътувания - когато героят отива от град на град примерно това му отнема седмица.
3.Вестници:
За да разбере играчът какво става по света ще има вестници - купува си вестник отнякъде и вътре ще може да прочете не само по-значимите събития, но и други неща, примерно бисерите на местната власт или гаданията на някой пророк.За да не стават нещата много сложни ще има само един вестник с по две-три статии от един или два абзаца, който излиза всеки ден.
4.Карти:
Отначало играчът няма да има пълна карта на света, само карта на района.По време на играта ще може да си купува различни карти на региони или цели страни.Така постепенно ще се събира информация за една цялостна карта на света, която ще прави сам и която ще се показва по време на пътуванията между градовете.Самите пътувания ще траят дни, но в реално време ще са обикновено няколко секунди, само колкото да се ориентира играчът.Всички карти ще бъдат достъпни по всяко време.
5.Езици:
Той ще говори два езика, но в зависимост от развитието на играта ще има възможност да отива почти до всяка страна в света(страните няма да са много, към 20).Как ще се разбира с чужденците е проблемът.За тази цел ще има преводачи, но най-вече говоримите му езици ще бъдат доста разпространени и да кажем всеки трети ще може да каже нещо елементарно на езика му.Вестниците на чужд език няма да може да ги чете.
6.Търговия:
Няма да има много какво да се купува/продава - никакви колби за мана/кръв/скорост/сила, т.н.Ще може да се купува само снаражение, вестници, карти и по-рядко някоя дрънкулка.Това за продаването смятам да е още по-ограничено - първо не всеки ще ти иска стоката, защото не приличаш на търговец, второ никой няма да иска вчерашния вестник, или пък който да е, нито пък картите.Ще се продава само снаражението и другите работи, които си купил или получил от мисии, а продаването ще бъде само на обикновените хора(цените варират при различните будали) - търговците няма да ти щат стоката.
7.Валута:
За да не стават нещата прекалено сложни, ще има единна валута навсякъде - златни монети.Ще могат да бъдат харчени само за купуване и по-рядко при някакви сделки или мисии.Приходите ще идват като награда от спечелени мисии, продаденото на гражданите и само може би като заплата от някоя работа.
8.Трупане на нива/умения:
Трупането на нива ще бъде по стандартния, изпитан начин - биеш се, трупаш нива и влагаш в умения.Преди смятах да бъде по-различно, но се отказах.Също така ще има и нещо като гладиаторски арени/школи по бойни изкуства, където ще можеш да подобряваш само едно умение или да научиш друго.Отначало играчът ще знае 5 умения от общо 15.
9.Врагове:
Това е една от най-трудните части на играта - какви да бъдат гадовете.Понеже няма да е някаква фантастична игра, няма да има зомбита/дракони/скелети/тролове.Чудя се какви врагове да измисля, така че хем да са разнообразни, хем да не са толкова често срещани, хем да не са прекалено чудновати.Най-оригиналните ми идеи засега са огромни насекоми, нещо като динозаври и още едно същество, мязащо малко на медуза.Всякакви идеи са добре дошли.Разбира се, ще има и бандити, които само те чакат да дойдеш, за да те ограбят.
10.Босове:
Тъй като нищо не ми идва наум, не смятам да има босове.Трудността на играта ще идва от обикновените гадове, изпълняването на мисиите и понякога сложни загадки какво точно трябва се прави.
11.Магии:
Няма да има никакви магии, това вече е доста изтъркано.
12.Разговори:
По време на разговорите, от време на време играчът само ще може да избира какво да каже(от няколко възможности)Ще може да говори едва ли не с всеки, с когото има възможност - понякога само ще си казват две приказки, друг път може да се окаже нещо наистина ценно или интересно(примерно историята на някое място)Също така от заговарянето на обикновени хора понякога героят ще получава мисии, които при изпълнение носят пари.
13.Дялове на играта/мисии:
Играта ще бъде разделена на няколко глави, които не следват една след друга, заради нелинейната история.От своя страна всяка глава е разделена на около 10 до 20 части.Преминаването към следващата част обикновено е съпътствано със сменяне на местоположението на играча(пътуване)Всяка част има една огромна карта(рядко по-малка или повече на брой карти), като преминаването от една част в друга не е често.Също така играчът не може да се върне в предишна част.Картата се зарежда бавно, понеже има много неща в нея(около15-20сек).За щастие, освен при зареждането на играта, зареждането на друга карта става само при преминаването към следващата част.(а това преминаване си е един вид малък успех)Доколкото си спомням от предишни изчисления, ако се съотнесе големината на картата към височината на героя, тя е към километър широка и 600 метра дълга!В нея ще може да се побере едно селце с достатъчно място за трепане на гадове, или достатъчно голяма част от голям град.
Във всяка глава има една основна мисия, която трябва да се изпълни - и при изпълняването се преминава към следващата глава, с нова голяма мисия.

Това е общо взето, което ми се върти в главата.Кажете какво мислите за отделните точки.Всяко мнение е важно за мен - какво ще се хареса на играчите.




--------------------
Цитат
Пешо:
4:53:46
Я недейти са карайти тука че да ни ва зашливйъ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baner4ooo
коментар 11:49:37, 13-February-2010, Saturday
Коментар #18


Не се знае какво иска
***

Група: Потребител
Коментари: 197
Регистриран: 04.02.09
Потребител № 1406



Ако нещата които написа в този пост са такива каквито са и в играта ще имаш голям успех. За пръв път виждам някои толкова много да се занимава да прави такава игра. И защо пък чак до лятото трябва да се чака за тази игра. Стегни се и се позанимавай повечко за да е готова по-рано, играе ми се.
Защо сам си измисляш континенти и държави. Направи ги по-добре като тези в нашия реален свят.
Ще е добре да сложиш анимации в играта когато става някакво действие. Историята трябва да я обработиш, или да я постнеш тук. Не си казал по сценарии ли се развива всичко или то просто ти е в главата и от време на време доразвиваш някакви нови идей. Помисли над историята. Аз бях като теб и все си измислях разни историики за игри, и като не си записвах нещата ми се губеха. Всичко каквото ти е на акъла си го записвай и после когато я правиш да си го четеш и по него да си правиш нещата. А не така. От историята нищо не разбрах.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hella_from_Hell
коментар 11:55:15, 13-February-2010, Saturday
Коментар #19


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 782
Регистриран: 31.12.07
Град: Шумен
Потребител № 824



На хартия звучи доста добре ама ти го имаш вече направено или...? Защото от празни приказки полза няма. Другото което е това ми се вижда доста работа така, че кажи да ли се очаква да излезе в близките година две.

И аз имам много неща в главата ама само 1% от тях могат да бъдат осъществени някога.
По този случей, познавах двама ентусиасти, които се бяха хванали да правят 3Д racing ММО, влачиха го повече от 2 години и се отказаха, а хем бяха бая талантиви и в играта определено щеше да има хляб.


--------------------
Download my games (click an image for more information and downloading):

website: rbglifestyle.hit.bg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baner4ooo
коментар 12:07:03, 13-February-2010, Saturday
Коментар #20


Не се знае какво иска
***

Група: Потребител
Коментари: 197
Регистриран: 04.02.09
Потребител № 1406



Hella, ако Яверт го имаше направено то щеше да е тук, като Демо.Но това са му само плановете. Аз съм играл тази игра. Веднъж той ми я беше пращал. Но не знам какво пречеше тука да се постне. На мен ми хареса когато я играх но, има още много да прави, ако си решил да правиш това което написа, Яверт.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 01:18:05, 19.05.24