GMC Bulgaria

Здравейте ( Вход | Регистрация )

2 страници V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
Game Maker, За заинтересовани в програмиране
Антонарсет
коментар 12:52:18, 14-December-2008, Sunday
Коментар #21


Редовен потребител
***

Група: Потребител
Коментари: 107
Регистриран: 31.12.04
Град: София/Варна
Потребител № 22



И аз така, ама тва е положението. ГМ издиша по вина на йойогеймс. Тия проблеми с лиценза, с близо тригодишното непоявяване на нова версия и пр. не вещаят нищо хубаво. А хна ще ми е по-лесна. Консултирах се с разни програмисти и ми препоръчаха с# вместо с++. Общо-взето по мрежата все на такива мнения се натъквам, че с++ е твърде трудно. Пък и нали казах - като се оправя с хна-то (или ако се оправя), ще мина на нещо многоплатформено.
Пък да видим, може йойо-тата да пуснат нещо хубаво... ама малко ме съмнява...


--------------------
Mars' Colonization 1 - в цялостна преработка... Кога ще стане и аз не знам :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Пешо
коментар 18:05:23, 14-December-2008, Sunday
Коментар #22


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 661
Регистриран: 08.07.05
Град: Бургас
Потребител № 44



C# ? OMG.... Why... Човек... .NET, интерпретацията... Microsoft... Тези технологии са БАВНИ!!! Има ли смисъл да се махаш от GM... Мани, да не ти пука за тъпите им лицензи, аз си харесвам версия 6 и съм си довобен с нея. Като сам си напиша gamedev програма ще си я ползвам сам smile.gif игрите на версия 6 са твоя собственост, игрите на версия 7 не са. Това е. За това ползвам 6. Плюс това, като неподдържана програма ВЕЧЕ, това значи че с нея можем да правим каквото си поискаме. Така че се кефя сега smile.gif И ще продължавам. А за мен, ЙоЙо е поредното място в което ще си публикувам игрите с цел разпространение. Но не и единственото. ГМ ми е лесен =)

Но ако ще напредвам, ще е С++ и няма да е allegro! Ще бъде SDL или OpenGL.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NightelfShadow
коментар 20:44:18, 26-March-2009, Thursday
Коментар #23


Новодошъл
*

Група: Потребител
Коментари: 23
Регистриран: 25.03.09
Потребител № 1432



Мии, кво да кажа!? Вчера се регнах тук, но работя с GM от 2-3 години. Справям се добре с GML и честно казано това ми носи добри оценки по математика. Отначало не знаех какво са Variables (променливи величини) и не смеех да ги ползвам, а сега само с това се занимавам. Правя игри, за да тренирам ума си и да се забавлявам и мисля, че GML ще ми помогне при други езици. Имах един много добър енджин за top-down shooter-и, но ми се скапа харда и сега нямя и следа от .gmk-то и го има само в yoyogames. cray.gif И само защото се инатих и не пуснах .gmk за да се учат другите  mega_shok.gif


--------------------
I am a according to the gml n00b test!

Amps - Tank Warfare demo project |■■■■■■■■■| 75%

Amps - Century finished project |■■■■■■■■| 55%
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CFC232
коментар 10:55:52, 27-March-2009, Friday
Коментар #24


Потребител
**

Група: Потребител
Коментари: 86
Регистриран: 15.02.09
Град: пазарджик
Потребител № 1413



здравейте относно краденето(извинете че така започвам)и аз откраднах но беше неволно взех звуците от CS но незнам къде ми е бил мозъка и не съм ги писал в кредитс smile.gif но да забравим за това!
Занимавам се с ГМ от вече близо година един мой приятел ме запали по него (той има регистрация: HODOLL) научи ме как да боравя и как да правя някакви игри с него.Сега вече мога да се похваля че сум част от 'бащите' на новото поколение GM FANS и запалвам ново поколение smile.gif .ГМЛ не го знам но ще започвам да се уча на него ninja.gif minkoff.gif и........... това е за мен smile.gif


--------------------
I am a according to the gml n00b test!
ЗАВРЪЩАМ СЕ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Пешо
коментар 16:53:42, 27-March-2009, Friday
Коментар #25


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 661
Регистриран: 08.07.05
Град: Бургас
Потребител № 44



А сега отивай да учиш GML че без него определено не можеш да станеш баща на новото поколение 2D игри, че даже и на старото smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Awaken
коментар 21:04:09, 27-March-2009, Friday
Коментар #26


Enlighter
*

Група: Потребител
Коментари: 33
Регистриран: 30.06.08
Потребител № 1077



Ново поколение 2D игри?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Гост_koes007_*
коментар 21:10:54, 27-March-2009, Friday
Коментар #27





Гост






Знам че не му е тук мястото, ама не можах да намеря темата....
ЗАЩО подяволите не ми исписва отговорите в темата както преди!??!?!?!
Трябва да кликам на лимкове, за да ги видя?!?!?!?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Awaken
коментар 21:26:58, 27-March-2009, Friday
Коментар #28


Enlighter
*

Група: Потребител
Коментари: 33
Регистриран: 30.06.08
Потребител № 1077



Над всички постове в дясно имаш опции избери стандартен изглед
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Гост_koes007_*
коментар 23:29:22, 27-March-2009, Friday
Коментар #29





Гост






Благодаря, извинявам се за спама :(
Абе няма по хубаво нещо от удоволствието че си си създал игра независимо 2D,3D или 4D( wacko.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CFC232
коментар 11:27:50, 28-March-2009, Saturday
Коментар #30


Потребител
**

Група: Потребител
Коментари: 86
Регистриран: 15.02.09
Град: пазарджик
Потребител № 1413



нямах предвид ново поколение 2Д игри а ново поколение фенове на гейм мейкър да са заинтересовани от програмата и от програмиране на игри с нея smile.gif друг път ще гледам да се изразявам по-точно smile.gif


--------------------
I am a according to the gml n00b test!
ЗАВРЪЩАМ СЕ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
igry
коментар 01:25:53, 10-May-2009, Sunday
Коментар #31


Новодошъл
*

Група: Потребител
Коментари: 32
Регистриран: 03.05.09
Потребител № 1445



Научих за тази програма от торент тракер ^_^" (тогава беше Гейм Мейкър 6.0+кий ^_^" ,ама компа ми трябваше да се преинсталира, т.е. ми се изгубиха файловете от компютъра, и тръгнах на ГМ 7 ^^" ) От начало гледам като гръмнат(на ГМ6), не знаех кое какво е, как функционира, какви кодове, какви 5 лева - нищо... После поогледах някой туториал който върви заедно с програмката, гледам - мнооого непознати думи на английски, но вече поне знаех как да си сложа картинка/спрайт ^^" Сега когато гледам този форум, ми се струва че разбирам много повече от преди biggrin.gif (е скриптовете и кодовите са ми слабо нещо, но ще се изуча biggrin.gif ) Имам зад себе си само 1на бъгава игра базирана на примера с топките от упътването на ГМ :S ...


--------------------
I am a according to the gml n00b test!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hella_from_Hell
коментар 07:04:09, 10-May-2009, Sunday
Коментар #32


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 782
Регистриран: 31.12.07
Град: Шумен
Потребител № 824



Цитат(igry @ 02:25:53, 10-May-2009, Sunday) *
.... Имам зад себе си само 1на бъгава игра базирана на примера с топките от упътването на ГМ :S ...

Ами то така се почва. Някой ги мързи и примерите да погледнат и само питат за глупости и използват кодове, които изобщо не разбират какво правят.
Ако искаш наистина да се научиш на нещо, самоубочаването най-ефикасното решение. Е, нищо не ти пречи и да питаш ако нещо те затруднява прекалено много.


--------------------
Download my games (click an image for more information and downloading):

website: rbglifestyle.hit.bg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BEAR
коментар 10:05:55, 10-May-2009, Sunday
Коментар #33


Новодошъл
*

Група: Потребител
Коментари: 37
Регистриран: 19.01.07
Град: Варна, Каварна - с Лаптопа
Потребител № 303



Като бях 16 годишен седнах зад ГМ (не помня коя версия).
Гледам тъпо в "красивите картинки" и си блъскам главата да разбера кво става какви са тия цифри дето ми скачат тука. 3 дни по-късно я зарязах.

Две години по-късно ГМ 6.1 ми попадна като бях студент първа година. От някакъв диск "Даунлоуд БГ".
Тогава бях доста напреднал с анимация, графика, музика и там всичко което може да се ползва за правенето на игри.
Викам си: Ами егати трябва го науча.
Защо?
Защото ме кефи.
Може и нищо да не печеля от ГМ (което е много вероятно) ама поне имам някакво занимание, пък и ако други се кефят на моите игри - повече не ми трябва.

Както и да е.. погнах го аз... с ония рейсър от туториалйте. Почнах си правя моя версия на него!
Бъгава до небето biggrin.gif (очаквано де)! Още я пазя с всичките си стари шитни. Някой ако му се плаче от смях мога да му пратя biggrin.gif. Като идват приятели им пускам някой от тия бъгавщини да се хилят малко smile.gif.
И от там лека полека взех да научавам ГМЛ, кое какво прави и сам се оправях.
Чак към 2005 се регистрирах в английското GMC(и 2 години по-късно тук).
Закъснявах за лекции докато си блъсках главата как да оправя това-онова smile.gif. Или вися до сутринта пак човъркайки нещо по игрите ми. (то и сега го правя това)

Карам с ГМ 6.1. Свикнах с него. То сега има маса сайтове с готови ГМЛ кодове. Аз обаче сам си пиша мойте исторйи от нулата.
Водещата ми идея е: Поне аз съм го писал знам какво прави и как работи.
Сега и DarkBasic тътря. Там съм още индйанец, ама почвам да ги стоплям нещата.
Две нови игри на ГМ може да пусна към края на лятото (зависи колко свободно време ще имам от работа).
Ух, дълг пост. Хайде чао засега.


--------------------
Bulgarian Game Makers RULE!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Пешо
коментар 04:41:57, 13-May-2009, Wednesday
Коментар #34


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 661
Регистриран: 08.07.05
Град: Бургас
Потребител № 44



С декомпилатора - отдавна има решение, GDG07- Виж форума НОВИНИ. Като си завършиш играта я прати за анализ на антивирусните компании за да може всичко да е наред (И индивиди като Хелла да спрат да пищят повече smile.gif)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gep_150
коментар 07:22:08, 13-May-2009, Wednesday
Коментар #35


Редовен потребител
***

Група: Потребител
Коментари: 241
Регистриран: 27.04.08
Град: София
Потребител № 959



Ехх този Game Maker.Как си лети времето с него.

За пръв път се сдобих с него от един приятел.Исках да правя нещо на компютъра докато съм...и незнам защо това нещо исках да са игри.Един приятел ми даде програмата...мисля беше 6 некупена и аз я вклюих.Седях като неандерталец първите 2 минути след което започнах да разглеждам и да зацепвам горе долу кое за какво е.

После включих и примерите там с колите,пакмана,астероидите(махнах тези функции които са от платената версия за да мми тръгне biggrin.gif) и постепенно започчнах да зацепвам за какво става въпрос.

Игрите ми са бъгави ама какво да се прави...толко си мога :(


--------------------
Ученик:Единно Средно Технологично Училеще по Електронни Системи към Техническия Университет гр.София
За първа година в 10 клас




-Block Mine - 100% completed Линк към играта
-Block Heap - 50 % completed Линк към играта
-Block Maze - 90 % completed Линк към играта
-Falling Asteroids - 50 % completed Тука вече няма линк.-Проекта е непубликуван-
-Block Circle TD - 20 % completed
-stopped for now-
-nMemories - 15 % completed[/size][/color]-working on it-
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 страници V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 16:27:37, 18.05.24