GMC Bulgaria

Здравейте ( Вход | Регистрация )

Game Maker, За заинтересовани в програмиране
Namelesshero
коментар 20:43:11, 03-December-2008, Wednesday
Коментар #1


Редовен потребител
***

Група: Потребител
Коментари: 242
Регистриран: 25.11.08
Град: Монтана
Потребител № 1377



Темата за крадците вече виси много време в форума на обществото и смятам че това повече плаши новите членове на форума, отколкото да ги вдъхновява...

Затова реших(колкото и глупаво да звучи) да направя тема в която, който иска, да опише защо харесва Game Maker, как се е научил, какво го кара още да програмира и т.н.

За новото поколение ще кажа:
Влизаите във форума, търсете задавани въпроси, задаваите нови, питаите, разбираите и се учете! Game Maker e чудесна програма, използваите я както трябва и ще направите игра, която заслужава похвала в форума. Разбира се, преди да сте се гмурнали във форума отделете минутка да прочетете правилата smile.gif


--------------------
Current project: Time Loss ~25%(95% programming, 8% level design, 7% story, 5% sound)

Трета демо версия тук:ЦъК


Background work: Farmer John's Second Farm Empire... 60%
Next demo version coming up on 75%(v. 0.75)...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2 страници V   1 2 >  
Start new topic
Отговори (1 - 19)
TALANTO
коментар 20:53:44, 03-December-2008, Wednesday
Коментар #2


BEST ENTRY award - зад.1/2008
Икона на група

Група: VIP
Коментари: 597
Регистриран: 19.04.07
Град: Kюстендил
Потребител № 539



Аз правя игрите за удоволствие но около година не съм пускал игра точно заради краденето.
Но няма да ме спре скоро (около месец) ще пусна непубликувани игри. Не са кой знае какво но може да ги пусна с отворен код.


--------------------
"Последно: 18:05:07, 21.09.12" След две години мълчание пак проговори...
ИГРИ И ПРИМЕРИ НА САЙТА МИ!.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Namelesshero
коментар 20:58:57, 03-December-2008, Wednesday
Коментар #3


Редовен потребител
***

Група: Потребител
Коментари: 242
Регистриран: 25.11.08
Град: Монтана
Потребител № 1377



Извън темата...Хей само това ми измъдри мозъка... пък и не те та карам да пишеш....


П.П. Оfftopic-а нe e свързан с едиз...


--------------------
Current project: Time Loss ~25%(95% programming, 8% level design, 7% story, 5% sound)

Трета демо версия тук:ЦъК


Background work: Farmer John's Second Farm Empire... 60%
Next demo version coming up on 75%(v. 0.75)...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radoslav13
коментар 21:29:32, 03-December-2008, Wednesday
Коментар #4


Новодошъл
*

Група: Потребител
Коментари: 19
Регистриран: 16.11.08
Потребител № 1374



Извинявайте,че се меся,но пак започнахте да флудите...Нищо лично...Уж темата е за "Какво мислите за Game Maker",а не да се учим на подлог и сказуемо или нещо подобно.

От доста време съм във форума (колко,най-много 1 месец) и се научих на доста работи.Благодарение на вашата помощ и благодарение на тия,които са създали програмата мога да направя разни игри.
С програмата работя от 1 месец.Но най-много съм я използвал 5 дни,но от днес ще започна да правя някаква МАЛКА игра,а по-нататък ще ви покажа по-големичка.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hella_from_Hell
коментар 22:18:57, 03-December-2008, Wednesday
Коментар #5


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 782
Регистриран: 31.12.07
Град: Шумен
Потребител № 824



Аз се хванах с това чудо Game Maker, понеже ми попадна случайно, а и беше първата програма за правене на игри, която ми попадна под ръка. От начало ми беше много сложно, но постепенно свикнах с нея. (тогава нямах интернет и нямаше от къде, и кой да питам, и се оправях самостоятелно)
Не че няма по-добри и лесни програми за правене на игри от нея, но трябваше и там да се разучава всичко на ново и за това си останах с GM. А и човек като свикне с нещо...


--------------------
Download my games (click an image for more information and downloading):

website: rbglifestyle.hit.bg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kумчо Вълчо
коментар 22:52:55, 03-December-2008, Wednesday
Коментар #6


Иво Георгиев
*****

Група: Потребител
Коментари: 887
Регистриран: 08.04.07
Потребител № 523



Ами и аз случайно - в някаква статия я видях, не си спомням точно.
GM ми харесва, защото на него се научих да програмирам. Иначе от техническа гледна точка е зле.
На програмирането дължа повечето знания по математика в училище, дори по български и английски (с общуването по форуми и т.н.).
Още повече, че открих, че това ми се отдава - кефи ме много да програмирам и всеки ден да се уча на нови неща в програмирането smile.gif .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Suni1
коментар 22:52:49, 08-December-2008, Monday
Коментар #7


Новодошъл
*

Група: Потребител
Коментари: 32
Регистриран: 19.05.08
Потребител № 997



Браво бе, Иво tongue.gif А пък аз тъй и не се научих да програмирам. Първо борбата бе безмилостно жестока с вижъл бейсика, след това малко мъка с нет - платформата и накрая какво? : Едно голямо НИЩО! И докато си блъсках главата какво да правя реших да преведа нещо. Първото което ми хвана окото бе ГМ. Щракам си там върху бутончетата и гледам какво става - обикновено нищо не става tooth.gif Ама човек никога не знае! Сега си играя с 3Д-то. Направил съм цяло дърво hi.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hella_from_Hell
коментар 23:14:40, 08-December-2008, Monday
Коментар #8


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 782
Регистриран: 31.12.07
Град: Шумен
Потребител № 824



Ами не е задължително да си програмист за да можеш да направиш нещо, което да мяза на игра с ГМ. Нали за това е сложено това Д&Д. Обаче поне някаква обща култура трябва да има. Поне променлива трябва да се знае какво е, както и други основни работи.


--------------------
Download my games (click an image for more information and downloading):

website: rbglifestyle.hit.bg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Namelesshero
коментар 19:53:30, 09-December-2008, Tuesday
Коментар #9


Редовен потребител
***

Група: Потребител
Коментари: 242
Регистриран: 25.11.08
Град: Монтана
Потребител № 1377



Аз доскоро не знаех какво е променлива и сигурно още щях да си бия главата, докато измисля как да не мърдат обектите по движещия се екран biggrin.gif Затова посетих този форум(все пак тук е жестоко 1a.gif )

Много ми помогнахте, благодаря, стрятегиите ми ще са "движещи" и с Mini-Map! Радвам се че дори схванах нещо от скриптовете... tooth.gif

Дерзайте!

-- Посоката, в която образованието поведе човека, ще предопредели бъдещия му живот. (Платон) --


--------------------
Current project: Time Loss ~25%(95% programming, 8% level design, 7% story, 5% sound)

Трета демо версия тук:ЦъК


Background work: Farmer John's Second Farm Empire... 60%
Next demo version coming up on 75%(v. 0.75)...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Гост_Bowser_*
коментар 20:33:18, 10-December-2008, Wednesday
Коментар #10





Гост






Свалих Game Maker v.1 някъде през 1999-та година от един диск на списание PC World.
Тогава нищо не разбирах, все пак бях на 8-9 години, и се чудех как с това чудо се правят игри (тогава беше един малък floating toolbar biggrin.gif)
Правех разни игри които се играят сами... даже още си ги пазя повечето ^^
След време, като имах вече нет, свалих по-новите версии и постепенно с годините се научих.

Заниманията ми с Game Maker подобриха много оценките ми по Математика и улесниха много изучаването на езици като C biggrin.gif
Правенето на игри винаги е било моя мечта и искам да ставам все по-добър и по-добър, дори ако мога ще изкарвам някой лев от това "хоби" в бъдеще.
Мисля скоро време да започна да разучавам библиотеката Allegro за C++ (или нещо друго, ще видим).
Game Maker малко започва да ме ограничава вече, даже не знам дали ще успея да завърша Purple...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Гост_Bowser_*
коментар 21:44:23, 10-December-2008, Wednesday
Коментар #11





Гост






Щото ме мързи и съм свикнал на GM biggrin.gif
И аз си мислех че има безброй възможности...
Но скоро като започна работа свързана с програмиране, ще посвикна набързо.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kумчо Вълчо
коментар 21:50:48, 10-December-2008, Wednesday
Коментар #12


Иво Георгиев
*****

Група: Потребител
Коментари: 887
Регистриран: 08.04.07
Потребител № 523



Не, ясновид biggrin.gif

Иначе лесно се свиква с езици за програмиране (особено C-подобни) ако си добър на GML smile.gif

Като става въпрос за C++, няма как да не се включа и аз. Предлагам (отново) Irrlicht за 3д неща (той е енджин)
SFML е страхотна библиотека, която изключително много опростява cross-platform писането на игри, ползващи OpenGL. Не ползваш директно интерфейса на OpenGL, но за сметка на това интерфейса на тази библиотека е много по-лесен и пак можеш да го комбинираш с OpenGL.
Също SDL е добра, защото е крос-платформена, лесна и удобна.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eagle007
коментар 23:01:22, 10-December-2008, Wednesday
Коментар #13


Новодошъл
*

Група: Потребител
Коментари: 31
Регистриран: 21.08.08
Потребител № 1214



Ако ще програмирате игри със C++ трябва ви Dark GDK game еngine (Game development kit) и разбира се Visual Studio 2008. Те улесняват правенето на 3d игрите със C++ аз поне съм много доволен от Dark GDK.
А що се отнася до Game maker - добра програма, но до един етап. Твърде е ограничен- пример - слагам повечко обекти в room-а и ми срива FPS-то, освен това прави безпричинни бъгове. Но като за начало е перфектната програма.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kумчо Вълчо
коментар 23:18:59, 10-December-2008, Wednesday
Коментар #14


Иво Георгиев
*****

Група: Потребител
Коментари: 887
Регистриран: 08.04.07
Потребител № 523



Не, Visual Studio е MS простотия. Аз предпочитам Code::Blocks, и Geany + cmake.
За модели Blender.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Пешо
коментар 00:46:38, 11-December-2008, Thursday
Коментар #15


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 661
Регистриран: 08.07.05
Град: Бургас
Потребител № 44



Няма никакъв смисъл да ползваме DarkGDK - пълен шит! ;) Особено път тъпия VisualStudio 2008 - прави си игрите мултиплатформени, момче. Но... physX rulz.....


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kумчо Вълчо
коментар 10:15:52, 11-December-2008, Thursday
Коментар #16


Иво Георгиев
*****

Група: Потребител
Коментари: 887
Регистриран: 08.04.07
Потребител № 523



Цитат(Пешо @ 00:46:38, 11-December-2008, Thursday) *
Но... physX rulz.....

http://icculus.org/physfs/
- НЯМА НИЩО ОБЩО С ФИЗИКА!
http://www.ode.org/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Гост_Bowser_*
коментар 10:31:30, 11-December-2008, Thursday
Коментар #17





Гост






Абе за сега съм се насочил към Allegro; IDE - Dev Cpp и compiler - MingW...
Като за начало, защото ми се струва по-лесничко. А аз мразя програмирането biggrin.gif
Дано да се справя, цял ден се мъчих докато го инсталирам >.>

Айде стига толкова оф-топик.. тая тема нали уж е за Game Maker biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Пешо
коментар 15:26:56, 11-December-2008, Thursday
Коментар #18


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 661
Регистриран: 08.07.05
Град: Бургас
Потребител № 44



Ивайло, ОДЕ е най тъпия енджин.... който съм виждал, честно. Спри да спориш, Физекс е 100 пъти по добър и хардуерен, за разлика от ОДЕ. Обичам ФизЕкс. И ако не спреш да спамиш в нашия форум с твоите линукс неща, ще ме ядосаш.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Антонарсет
коментар 23:06:12, 12-December-2008, Friday
Коментар #19


Редовен потребител
***

Група: Потребител
Коментари: 107
Регистриран: 31.12.04
Град: София/Варна
Потребител № 22



Аз пък попаднах на ГМ в сп. "Дънлоуд" от 2002 г. май, тогава излезе тъкмо в. 5 и първи (и последен) брой на ГМ списанието. Не разбирах абсолютно нищо smile.gif Ама полека-полека със скоростта на охлюв понапреднах. Ако не беше ГМ едва ли някога щеше да им мине и бегла мисъл, че мога да се науча на нещо елементарно в програмирането на квото и да било.
Обаче много не ми харесва посоката, в която се движи ГМ под формата на йойогамес. Няма да се отплесвам сега...
Отскоро съм превключил на xna. Макар че не е многоплатформена и пр., има доста уроци и я намирам за най-сполучливия избор за мен и засега. Мечтата ми е да се отърва от уиндоус веднъж завинаги и да правя игри и програми за линукс, ама и това ще стане като му дойде времето!
Преди все смятах, че ГМ хелпът е най-загубения след тоя на Труеспейс, но като надзърнах в тоя на Вижуъл студио ГМ хелпът ми се издигна в очите twisted.gif
Препоръчвам горещо ГМ за начинаещи пишман_игрови_развивачи. От С# и С++, С човек без особени или никакви познания в областта на програмирането може да получи диария.


--------------------
Mars' Colonization 1 - в цялостна преработка... Кога ще стане и аз не знам :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Пешо
коментар 07:08:15, 14-December-2008, Sunday
Коментар #20


Редовен бъбривко
Икона на група

Група: Администратор
Коментари: 661
Регистриран: 08.07.05
Град: Бургас
Потребител № 44



xna? с XNA си спечели червено в моите очи, антонарсет. xna = Microsoft.... I HATE THEM! GM is better. И на мен не ми харесва yoyogames ама какво да се прави - за това ползвам стария ГМ smile.gif
SDL, OpenGL, Allegro = multiplatform tongue.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 17:29:58, 18.05.24